Атина

  во

  Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис сака да дојде во Скопје, затоа што сака да се потсети на тогашните години 1999-2000 кога бил главен, одговорен на ...
  | | веќе видена | слични

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска негираше дека постои ривалство со вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров. Одговарајќи на ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска негираше дека постои ривалство со вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров. Одговарајќи на ...
  сите 76 | | | веќе видена

  На средбата е предадено писмо од шведскиот премиер Стефан Лофен до премиерот Зоран Заев, со честитки за неговото повторно именување на премиерската позиција и ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Република Македонија,Бујар Османи денес оствари средба со овластениот министер за Европа и надворешни работи на Република ...
  сите 248 | | | веќе видена

  Засега, не е планирано некое патување на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во Скопје. Може такво нешто може да се случи во иднина, рече портпаролот на грчката ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Засега, не е планирано некое патување на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во Скопје. Може такво нешто може да се случи во иднина, рече портпаролот на грчката ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата Зоран Заев денеска имаше средба со амбасадорка на Кралството Шведска Кристин Форсгрен Бенгтсон, на која му предала писмо од шведскиот ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со Кристин Форсгрен Бенгтсон, амбасадорка на Кралството Шведска во нашата држава. На средбата е предадено писмо ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис сака да дојде во Скопје, затоа што сака да се потсети на тогашните години 1999-2000 кога бил главен, одговорен на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Потпишување на договорот за избегнување на двојно оданочување, нешто што веќе со години го бараа бизнисмените, состанок на коморите меѓу двете земји во Скопје ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис сака да дојде во Скопје, затоа што сака да се потсети на тогашните години 1999-2000 кога бил главен, одговорен на ...
  сите 83 | | | веќе видена