Атина

  во

  Македонски полноќници Едно од прашањата што долго ме имаат измачувано и како Македонец од Пиринска Македонија, и како активист во движењето за права на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Интервју на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, за српскиот весник „Политика“ВМРО-ДПМНЕ никогаш не било против договор со Грција, но договорот што ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Интервју на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, за српскиот весник „Политика“ ВМРО-ДПМНЕ никогаш не било против договор со Грција, но договорот што ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во интервју за белградска Политика, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека Заев ја направи реконструкцијата да се дограби до парите на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во интервју за белградскиот дневен весник Политика, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, истакнува дека македонскиот премиер Зоран Заев ја направи ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во интервју за белградска Политика Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека Заев ја направи реконструкцијата да се дограби до парите на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во интервју за белградска Политика Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека Заев ја направи реконструкцијата да се дограби до парите на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Новата американска амбасадорка во Скопје Кејт Мери Брнс веднаш по преземањето на новата должност, дојде и на отварањето на 59. „Охридско лето“ завчера на ...
  сите 99 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ никогаш не било против договор со Грција, но договорот што го постигна Зоран Заев мораше да биде подобар. Доколку и Грција покаже спремност за тоа, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Новата американска амбасадорка во Скопје Кејт Мери Брнс веднаш по преземањето на новата должност, дојде и на отварањето на 59. „Охридско лето“ завчера на ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Новата американска амбасадорка во Скопје Кејт Мери Брнс веднаш по преземањето на новата должност, дојде и на отварањето на 59. „Охридско лето“ завчера на ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Пишува Тодор ПЕТРОВ Тоа што посакуваше Грција, другите го потврдуваат: КОМПОЗИТНОТО ИМЕ ОД ДВЕ ИМЕНКИ, ИМА КОМПОЗИТНА ПРИДАВКА ОД ЕДЕН ЗБОР! Истовремено, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Земјотрес со јачина од 4,7 степени, денеска ја погоди западна Грција, соопшти Сеизмичкиот институот на Атина. Земјотресот се почувствувал во 18:08, по локално ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Докторите, психолозите и социјалните работници од хуманитарната организација „Доктори од светот“, кои на погодените од ланските катастрофални пожари уште од ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Докторите, психолозите и социјалните работници од хуманитарната организација „Доктори од светот“, кои на погодените од ланските катастрофални пожари уште од ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос не ги потпиша претседателските декрети за избор на претседател и обвинители во Врховниот суд на Грција, избрани од ...
  сите 17 | | | веќе видена