Атина

  во

  Нема да одбереме брзи процедури за Договорот од Преспа, имаме намера да биде информиран и последниот грчки граѓанин за аспектите на договорот, сметаме дека е ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Нема да одбереме брзи процедури за Договорот од Преспа; имаме намера да биде информиран и последниот грчки граѓанин за аспектите на договорот; сметаме дека е ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Нема да одбереме брзи процедури за Договорот од Преспа; имаме намера да биде информиран и последниот грчки граѓанин за аспектите на договорот; сметаме дека е ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Нема да одбереме брзи процедури за Договорот од Преспа; имаме намера да биде информиран и последниот грчки граѓанин за аспектите на договорот; сметаме дека е ...
  сите 50 | | | веќе видена

  И покрај тоа што пред референдумот за промена на уставното име, властите уверуваа дека „ги забетонирале македонскиот јазик и идентитет“, вчера нашето МНР ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Новинарот Миленко Неделковски, обвинет за ширење расистички и ксенофобичен материјал на интернет, по пожарите кои летото ја зафатија Грција во кои загинаа 99 ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Нема да одбереме брзи процедури за Договорот од Преспа; имаме намера да биде информиран и последниот грчки граѓанин за аспектите на договорот; сметаме дека е ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Претставници на светата заедница на Света Гора во недела во Атина ќе учествуваат на митингот за „Македонија“, на кој се очекува да биде изразено несогласување ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Однесувањето на еден од поистакнатите функционери од редовите на албанската владејачка партија ДУИ, Артан Груби, особено во синоќешното гостување во емисија на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Соседите освен што известуваат, имаат и толкувачка изјава, му рече вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас на лидерот на опозициската Нова демократија, Киријакос ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Соседите освен што известуваат, имаат и толкувачка изјава, му рече вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас на лидерот на опозициската Нова демократија, Киријакос ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Полицијата во Атина денеска испитуваше осомничен во врска со заканите против политичарите кои јавно изјавија дека ќе го поддржат договорот за името на Грција ...
  сите 395 | | | веќе видена

  Соседите освен што известуваат, имаат и толкувачка изјава, му рече вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас на лидерот на опозициската Нова демократија, Киријакос ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Соседите освен што известуваат, имаат и толкувачка изјава, му рече вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас на лидерот на опозициската Нова демократија, Киријакос ...
  сите 58 | | | веќе видена