Атина

  во

  Најмалку 15 лица се повредени за време на протестот против Преспанскиот договор во Атина. Меѓу повредените, 10 се полицајци, пренесува „Катимерини“. Едно лице ...
  сите 49 | | | веќе видена

  За жал уште еднаш тонот на протестот го дадоа екстремни елементи и членови на Златна зора кои во нивниот обид да влезат во Парламентот, маскирани, со дрва, ...
  сите 92 | | | веќе видена

  За жал уште еднаш тонот на протестот го дадоа екстремни елементи и членови на Златна зора кои во нивниот обид да влезат во Парламентот, маскирани и со дрва, ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Повредени се најмалку 15 лица, меѓу кои и еден фоторепортер, во инцидентите што се случија за време на протестот против Договорот од Преспа пред грчкиот ...
  сите 92 | | | веќе видена

  За жал уште еднаш тонот на протестот го дадоа екстремни елементи и членови на Златна зора кои во нивниот обид да влезат во Парламентот, маскирани и со дрва, ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Грците излегоа на протести пред зградата на парламентот против Преспанскиот договор за промена на името на Република Македонија. Уште на почетокот на протестот ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Грците излегоа на протести пред зградата на парламентот против Преспанскиот договор за промена на името на Република Македонија. Уште на почетокот на протестот ...
  сите 49 | | | веќе видена

  На протестот пред грчкиот Парламент, што е во тек и на кој има судири меѓу маскирани лица, веројатно припадници на екстремно десничарски групи и полицијата, ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Сериозни инциденти се случија за време на протестот против Договорот од Преспа пред грчкиот Парламент, повредени се најмалку 15 лица меѓу кои и еден ...
  сите 92 | | | веќе видена

  На протестот пред грчкиот Парламент кој беше организиран по повод Договорот од Преспа меѓу Македонија и Грција, учествувале околу 60.000 луѓе, објавија од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер не признава постоење на посебна македонска нација која што е различна од грчката. Алексис Ципрас оваа теза ја пласира во интервју за неделното ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Десетици илјади Грци се собраа на протестот против Договорот од Преспа во Атина. Полицијата во еден момент фрли солзавец, кога демонстрантите се обидоа да ...
  сите 49 | | | веќе видена