Атина

  во

  Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис вели дека властите се подготвени да воведат нови ограничувања во Атина и околината поради растот на бројот на новоинфицирани ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ураган денеска пустоши кај нашиот јужен сосед. Редок медитерански ураган ги зафати островите во западна Грција. Имаше обилни врнежи од дожд и прекини во ...
  сите 59 | | | веќе видена

  За оперативната соработка со Европската унија во новиот постојан центар за бегалци и мигранти што ќе се изгради на Лезбос, преку видео конференција, грчкиот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Редок медитерански ураган денеска ги погоди островите во западна Грција, носејќи пороен дожд и прекини во снабдувањето со електрична енергија. Бурата Јанос е ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Чамец со 50 до 55 мигранти рано утрово, преку европскиот број за итни случаи побарал помош додека пловел западно од Пелопонез, објавија грчките медиуми. Според ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Шкендија идниот четврток ќе треба да направи сензација против Тотенхем за да се најде во плејофот во Лигата на Европа. Евентуален историски подвиг на тетовци ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Процесот на сместување на бегалците и мигрантите во новиот, привремен камп Кара Тепе на Лезбос, продолжува со зголемен ритам и досега се згрижени над 5.000 ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Грција започна се подготвува за исклучително редок метеоролошки феномен , медитеранскиот ураган познат како „медиган“. Според хрватскиот „Јутарњи лист“, се ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Грчките медиуми одвоија голем простор за посетата на македонскиот премиер Зоран Заев на Атина и средбите што ги имаше со државниот врв, но и со претставници на ...
  сите 68 | | | веќе видена

  На најавената меѓувладина седница меѓу двете земји, го ставаат акцентот, онлајн изданијата на грчките медиуми во текстот преземен од грчката новинска агенција ...
  сите 69 | | | веќе видена