Атина

  во

  Солидарноста и поделба на товарот меѓу земјите членки и дополнително искористување на грчките иницијативи се дел од основните грчките ставови и размислувања ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Затворените центри на островите ќе имаат за цел да ги разгледаат прашањата за азил, а потоа оние кои имаат право на меѓународна заштита да се пренесат во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Сеќавањето на трагичните настани ќе остане неизбришливo и живo, а наша должност е да го овековечиме и да се бориме против расизмот и антисемитизмот, ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Ако се прекршат црвените линии и се засегнати суверените права на земјата, тогаш мора да има реакција, вели министерот за одбрана на Грција, Никос ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Албанската државна полиција реагираше по акцијата во Грција, во која завчера вечерта беа запленети околу 1,2 тони кокаин прошверцувани од Карбите преку ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Селекторот на хрватската ракометна репрезентација, Лино Червар го освои својот седмиот медал на Олимписките игри, на светските и европските првенства. Червар ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Албанската државна полиција реагираше по акцијата во Грција, во која завчера вечерта беа запленети околу 1,2 тони кокаин прошверцувани од Карбите преку ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Албанската државна полиција реагираше по акцијата во Грција, во која завчера вечерта беа запленети околу 1,2 тони кокаин прошверцувани од Карбите преку ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Албанската државна полиција реагираше по акцијата во Грција, во која завчера вечерта беа запленети околу 1,2 тони кокаин прошверцувани од Карбите преку ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Грчкиот универзитетски професор Јанис Армаколас, пред изборите во април, вели дека не само што можностите за еднострана промена на Договорот се крајно ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Јелена Карлеуша пред бракот со фудбалерот Душко Тошиќ со кој има две деца, ќерките Атина и НИка, беше мажена само три месеци со бизнисменот од Србија, Бојан ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Непосредно пред парламентарните избори во Грција, професорот од Универзитетот „Македонија” во Солун и виш научен соработник во фондацијата за надворешна ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Непосредно пред парламентарните избори во Грција, професорот од Универзитетот „Македонија“ во Солун и виш научен соработник во фондацијата за надворешна ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Непосредно пред парламентарните избори во Грција, професорот од Универзитетот „Македонија” во Солун и виш научен соработник во фондацијата за надворешна ...
  сите 20 | | | веќе видена