Атина

  во

  Нашата програма има заедничко мото: самодоверба и две еднакви поглавја за предизвиците што се пред нас: самодоверба во одбраната, самодоверба во здравството и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис најави набавка на воени авиони и опрема, а најголем добитник од од оваа програма, ќе биде Франција, со оглед дека Атина ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Нашата програма има заедничко мото: самодоверба и две еднакви поглавја за предизвиците што се пред нас: самодоверба во одбраната, самодоверба во здравството и ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Пред 2.500 години настапил период на инкубација на идеи низ целата планета каков што ретко се случува во историјата на човечката цивилизација. Можеби не сте ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Започна првата фаза од тендерот за надградба на Источната регионална обиколница на Солун. Се очекува процесот да заврши за 4-6 месеци.Втората фаза од тендерот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Со слоганите „Слобода“, илјадници бегалци и мигранти, кои четврти ден се на улиците на Лезбос, без кров над глава, денеска повторно протестираа со барање да си ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Со слоганите „Слобода“, илјадници бегалци и мигранти, кои четврти ден се на улиците на Лезбос, без кров над глава, денеска повторно протестираа со барање да си ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Со слоганите „Слобода“, илјадници бегалци и мигранти, кои четврти ден се на улиците на Лезбос, без покрив над глава, денеска повторно протестираа со барање да ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Со слоганите „Слобода”, илјадници бегалци и мигранти, кои четврти ден се на улиците на Лезбос, без кров над глава, денеска повторно протестираа со барање да си ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Мислам дека дефинитивното решение за овие појави е само една нова, кохерентна, целокупна европска политика за имиграција и азил. И можеби единствената добра ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Турција денеска го отфрли соопштението на медитеранските држави од Европската унија за спорот во Средоземното Море, велејќи дека коментарите се пристрасни и ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Бегалците и мигрантите од кампот Мориа, на грчкиот остров Лезбос, веќе трет ден се на улиците на островот, откако по двата пожари останаа без кров над глава и ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Од денеска до 20 септември во Солун ќе се одржи „Thessaloniki Helexpo Forum“, политичко – економски форум на местото на откажаниот традиционален Меѓународен ...
  сите 67 | | | веќе видена

  За да ја објасни важноста на инвестирањето во одржливата и зелената енергија, министерот за животна средина и просторно планирање на Македонија Насер Нуредини ...
  сите 228 | | | веќе видена