Атина

  во

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, говорот пред неговата пратеничка група на денешниот состанок, го ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, говорот пред неговата пратеничка група на денешниот состанок, го ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Случајот со Константинос Кацифас, кој минатата седмица беше убиен од албанската полиција, предизвика тензии на релација Атина – Тирана, а според многумина, ...
  сите 73 | | | веќе видена

   Од редиците луѓе во Партенонот, еден од најпознатите грчки храмови, до неспектакуларноста на винтиџ автомобилите во Куба, за кои дестинации туристите имаат ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново судско рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, за незаконското ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд, Атлетико Мадрид, Барселона, Интер, Ајакс, Баерн, Манчестер сити и Јувентус имаат шанса по денешните и утрешни натпревари во Лигата на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново судско рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, за незаконското ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, говорот пред неговата пратеничка група на денешниот состанок, го ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Случајот со Константинос Кацифас, кого минатата недела на југот од Албанија го уби албанската полиција, ги зголеми тензиите на релација Атина-Тирана, пишува ...
  сите 63 | | | веќе видена