Атина

  во

  Популарната пејачка Јелена Карлеуша деновиве се врати од Турција, каде заедно со нејзините ќерки Ника и Атина одмораше во луксузен ресорт. Карлеуша за време на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ќе ги преземеме сите законски мерки за дезинформациите или теориите на заговор што почнаа да кружат на интернет, со цел да не бидат закана за јавното здравје, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Се уште актуелниот европски првак Вардар ќе биде голем фаворит во полесната А група на реномираниот струшки ракометен турнир што ќе се игра од 12. до 16. ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Локалните власти во грчкиот град Кавала ги откажаа сите културни манифестации закажани за оваа седмица, донесоа одлука задолжително да се носи маска и на ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Во организација на Матицата на иселениците од Македонија, Здружението на Македонците од Егејскиот дел на Македонија – Битола, Сојузот на здруженијата на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Заменик-министерот и портпарол на грчката Влада Стелиос Пецас, напладне ќе ги соопшти промените во Владата на Грција, односно како што соопштуваат од кабинетот ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Во текот на викендот во Грција биле изречени 615 казни во висина од 150 евра поради неносење маска или непочитување на потребното растојание, а осум туристи ...
  сите 130 | | | веќе видена