Атина

  во

  Во Собранието денеска продолжува расправата на Комисијата за уставни прашања на чии дневен ред е последниот, односно четвртиот предлог-амандман што произлезе ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Во Собранието денеска продолжува расправата на Комисијата за уставни прашања на чии дневен ред е последниот, односно четвртиот предлог-амандман што произлезе ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Шестата рунда во кошаркарската Евролига донесе интересни дуели, но пред се квалитетна кошарка, одлични акции, но и мајсторски потези. Секое коло стандардно се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пред утрешните настани и манифестации по повод одбележувањето на 100 години од Првата светска војна , амбасадорот на Франција во Република Макед o нија, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во интервју за Дојче веле , грчкиот опозициски лидер и претседател на Неа Демократија Кирјакос Мицотакис ја критикува владата на Алексис Ципрас поради ...
  сите 118 | | | веќе видена

  „Остен“ оваа година обележува редок јубилеј – пет децении од Светската галерија на карикатури. Беше основана од прогресивната меѓународна заедница на 6. Средби ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Атина, 10. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Големото грчко дерби во Евролигата помеѓу Панатинаикос и Олимпијакос ги исполни сите очекувања откако ПАО стигна до победа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со три гостински победи на последните четири натпревари беше затворена шестата рунда во Евролигата. Барселона, Жалгирис и Фенербахче се радуваа надвор од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поради тоа Јасмин Мустафа и Антони Голд, основачите на компанијата „ROAR“ (ВРЕСОК) која за цел го има спречувањето на насилството врз жените, решиле да ги ...
  | | веќе видена

  Во интервју за Дојче веле, грчкиот опозициски лидер и претседател на Неа Демократија Кирјакос Мицотакис ја критикува владата на Алексис Ципрас поради ...
  сите 118 | | | веќе видена

  За мене и за мојата партија останува неприфатливо признавањето на македонската нација и македонскиот јазик со Договорот од Преспа, вели лидерот на Неа ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер е цврсто убеден дека договорот од Преспа ќе помине парламентот во Атина. Во телевизиско интервју , Алексис Ципрас , објаснува дека за тоа ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Која е Кејт Марие Бурнс, номинацијата на Доналд Трамп за нова амбасадорка на САД во Македонија. Смената на секој американски амбасадор во земјава е под посебна ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Со три гостински победи на последните четири натпревари беше затворена шестата рунда во Евролигата. Барселона, Жалгирис и Фенербахче се радуваа надвор од ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Светскиот Македонски Конгрес и Македонското меѓународно движење за човекови права до Основно јавно обвинителство – Скопје, поднесоа кривична пријава на 113 ...
  сите 7 | | | веќе видена