Америка

  во

  Турскиот министер за надворешни работи, Мевљут Чавушоглу, за престижниот американски весник „Њујорк тајмс“ напиша колумна насловена „Зошто Турција борбата ја ...
  сите 413 | | | веќе видена

  Турскиот министер за надворешни работи, Мевљут Чавушоглу, за престижниот американски весник „Њујорк тајмс“ напиша колумна насловена „Зошто Турција борбата ја ...
  сите 413 | | | веќе видена

  Поранешните македонски претседатели Бранко Црвенковски и Ѓорге Иванов имаат најголеми доживотни привилегии и трошат повеќе буџетски средства од сите свои ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Разочарувачки е толкувањето на воената акција на Турција во североисточна Сирија како да е напад врз курдите, заслабување на борбата со остатоците на ИСИС (или ...
  сите 413 | | | веќе видена

  САД одлучија да го суспендираат зголемувањето на таксите за увоз на кинеска стока во вредност од 250 милијарди долари, а Кина се согласи да купи американски ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Турскиот министер за надворешни работи, Мевљут Чавушоглу, за престижниот американски весник „Њујорк тајмс“ напиша колумна насловена „Зошто Турција борбата ја ...
  сите 413 | | | веќе видена

  Турскиот министер за надворешни работи, Мевљут Чавушоглу, за престижниот американски весник „Њујорк тајмс“ напиша колумна насловена „Зошто Турција борбата ја ...
  сите 413 | | | веќе видена

  Првата дама на Америка докажува дека само жената од стил може да остава без здив дури и во едноставно издание. Меланија Трамп (49) ги угости членовите на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Писателот кој е отселен од татковината, сепак, не живее во дијаспора. Тој живее во јазикот на своето литературно писмо. Мајчинот јазик е неговата татковина, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Шефот на Пентагон Марк Еспер изјави дека војската на САД во Сирија се наоѓа во многу лоша позиција, поради фактот што е поставена меѓу сириските и турските ...
  сите 276 | | | веќе видена

  Периодот кој настапува се нарекува „индијанско лето“, што значи следуваат пријатни и сончеви денови пред нас. Терминот „индијанско лето“ настанал во Америка ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Бразил си замина од турнејата во Сингапур без победа и со повреда на прата ѕвезда Нејмар, напаѓачот на ПСЖ издржа само десетина минути во ремито од 1-1 против ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Воената парада во Мадрид, по повод националниот празник, ја одбележа „судир“ на падобранец со бандера, кој наместо да слета пред кралот и свечено да му го ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Аргентинците постигнаа шест гола против Еквадор, но сите шестмина стрелци на гаучосите ги засени Анхел Мена Делгадо, играч на Леон што го постигна почесниот ...
  сите 26 | | | веќе видена