Америка

  во

  Големината на пристаништето нуди добра перспектива за домашниот бизнис, велат македонските бизнисмени Имаме чувство како Европа да се отвори за нашите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Околу 250 деца мигранти се преселени од пренатрупаниот пограничен центар во Тексас, каде што биле држени со недели во тешки услови. Адвокатите кои добиле ...
  | | веќе видена

  Сузи Фејвор Хамилтон беше една од најперспективните американски атлетичарки, а трипати беше учесник на Олимписките игри, но светската слава ја постигна ...
  | | веќе видена

  По одигрувањето на натпреварите од третото коло од групата Ц на Копа Америка и дефинитивно станаа познати паровите за четвртфиналето на ова натпреварување. ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Гонзало Хара е посебно мотивиран на мечевите со Уругвај, а искусниот репрезентативец на Чиле по бизарниот инцидент во 2015 година и ноќеска реагираше премногу ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Во март минатата година, бездомник залутал во еден ресторан низ Америка и барал пари. Сопственичката на ресторанот го прашала зошто не работи. Бездомникот ...
  | | веќе видена