Америка

  во

  Директорот на руската вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин денеска изјави дека неговата посета на САД на покана на НАСА е откажана бидејќи во тек е ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Дваесет и пет годишната Долика Васовиќ од Белград ги завршила студиите со просечна оценка 9.93 и како најдобар студент добила понуда за работа на Клиника за ...
  | | веќе видена

  Директорот на руската вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин денеска изјави дека неговата посета на САД на покана на НАСА е откажана бидејќи во тек е ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Директорот на руската вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин денеска изјави дека неговата посета на САД на покана на НАСА е откажана бидејќи во тек е ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Директорот на руската вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин денеска изјави дека неговата посета на САД на покана на НАСА е откажана бидејќи во тек е ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Лас Вегас – 9 јануари 2019 – Компанијата „Самсунг Електроникс“ ( Samsung Electronics Co., Ltd. ) ја претстави новата генерација на наградуваниот Фемили Хаб ( ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Една од тезите е дека детето се раѓа како „празна табла“ на која родителите „ги запишуваат“ сите особини и склоности, меѓутоа, една друга струја, кон која бил ...
  | | веќе видена

  На денешен ден - 10 јануари 10 јануари 2019 49 г.п.н.е.- Гај Јулиј Цезар (римски војсководец, државник, диктатор) ја изговорил познатата реченица "Коцката е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Новиот Фемили Хаб го носи поврзаното живеење на повисоко ниво со подобрени способности за вештачка интелигенција и Интернет на Нештата оставајќи им на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Вредноста на пратката на пазарот во Европа надминала 80 милиони долари. Полицијата во Перу запленила тон и половина кокаин и уапсила членови на криминална ...
  сите 38 | | | веќе видена