Америка

  во

  Македонскиот планинар и планински тркач Александар Кирковски вчера реализира брзинско искачување на највисокиот врв во Јужна Америка – Аконкагва, на 6.962 ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во САД. Со овој потег тој има намера да го заобиколи процесот на одлучување во Конгресот кој ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Објавен е првиот трејлер за биографската драма "Tolkien" за животот на англискиот писател, поет, филолог и професор Џ.Р.Р. Толкин, а на кино платната ќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонскиот планинар и планински тркач, Александар Кирковски за 9 часа и 52 минути се качи и слезе од највисокиот врв во Јужна Америка, Аконкагва. Тој вчера ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Кога на крајот од ’60-те години аргентинскиот клуб Расинг за пар години од освојувач на Интерконтиненталниот Куп спаднал на просечен второлигаш, во градот ...
  | | веќе видена

  Македонскиот планинар и планински тркач Александар Кирковски во текот на вчерашниот ден реализираше брзинско искачување на највисокиот врв во Јужна Америка – ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонскиот планинар и планински тркач Александар Кирковски вчера реализираше брзинско искачување на највисокиот врв во Јужна Америка – Аконкагва, на 6962 ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Чиле им се приклучи на Аргентина, Уругвај и Парагвај во кандидатурата за домаќинство на Светското првенство кое треба да се одржи во 2030 година. Овие четири ...
  сите 16 | | | веќе видена

  ФБИ објави цртежи од убиените жени кои ги нацртал Семјуел Литл, маж кој ги убил и кој може да се нарече најлошиот сериски убиец во американската историја. Овој ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Демократската сенаторка од Минесота Ејми Клобушар, која ја објави кандидатурата за претседателските избори во САД во 2020 година, исто како и првата дама на ...
  сите 23 | | | веќе видена