Америка

  во

  Властите во Америка донеле одлука за затварање на главните сообраќајници во Лос Анџелес поради снег. Зимска бура донесе ретко видени снежни врнежи во Лас Вегас ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Полицијата во Чикаго синоќа излезе со официјално обвинение против актерот Џеси Смолет за кривично делo тешка измама поради лажен напад. Нападот врз Смолет беше ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Полицијата во Чикаго синоќа излезе со официјално обвинение против актерот Џеси Смолет за кривично делo тешка измама поради лажен напад.Нападот врз Смолет беше ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Вести – БелградТековната 2019 година се повеќе се споменува како година за постигнување траен договор меѓу Белград и Приштина. Со 2019 година млицитираат и во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Полицијата во Чикаго синоќа излезе со официјално обвинение против актерот Џеси Смолет за кривично делo тешка измама поради лажен напад. Нападот врз Смолет беше ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро донел решение да ја затвори границата со Бразил и го разгледува прашањето за затворање на границата со Колумбија, ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро донел решение да ја затвори границата со Бразил и го разгледува прашањето за затворање на границата со Колумбија, ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Зиона Чана е „најбогатиот човек на светот“ со: 39 жени, 94 деца и 33 внуци со кои живее во четирикатна куќа, и моментално овој Индиец е глава на најголемото ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Советникот на американскиот претседател за национална безбедност Џон Болтон денеска на Твитер напиша дека се одброени деновите на претседателот на Никарагва, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, донел решение да ја затвори границата со Бразил и го разгледува прашањето за затворање на границата со Колумбија, ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро донел решение да ја затвори границата со Бразил и го разгледува прашањето за затворање на границата со Колумбија, ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро донел решение да ја затвори границата со Бразил и го разгледува прашањето за затворање на границата со Колумбија, ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро донел решение да ја затвори границата со Бразил и го разгледува прашањето за затворање на границата со Колумбија, ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Кога фотографиите од малиот Коста, 6-годишно дете кое умирало од глад во сиропиталиште, дошле до овој брачен пар, не чекале ни час, туку веднаш тргнале по ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро донел решение да ја затвори границата со Бразил и го разгледува прашањето за затворање на границата со Колумбија, ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Во Америка започнала петиција со која се предложува радикално решение за долговите на САД - Продажба на Монтана на соседна Канада. Петицијата на сајтот ...
  сите 4 | | | веќе видена