Америка

  во

  Се вика Елиот Абрамс, на позицијата беше именуван минатата недела, а во резиме има повеќе од 30 години разорување низ Јужна Америка, и ова некако не им се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Моментално најмоќниот и највлијателен мексикански нарко-бос Хоакинг Гузман, попознат како Ел Чапо, со судска пресуда беше прогласен за виновен по 10 точки од ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Најголемиот мексикански нарко-бос, Хоакинг Гузман, попознат како Ел Чапо, е прогласен за виновен по 10 точки на обвинението за трговија со дрога. Иако ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Унгарската влада го одбила американското барање да се откаже од рускиот гас и покрај упорните настојувања на државниот секретар на САД, Мајк Помпео да ги ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Голем стап – така претседателот Рузвелт ја нарече империјалистичка политика на САД кон Латинска Америка, што беше во зародиш. Тој ја употреби оваа фраза од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Се очекува илјадници ученици да излезат на улиците за да се предизвика принудна акција за политиките поврзани со климатските промени. Учениците и студентите ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Голем стап – така претседателот Рузвелт ја нарече империјалистичката политика на САД кон Латинска Америка, која беше во зародиш. Тој ја употреби оваа фраза од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Унгарската влада го одбила американското барање да се откаже од рускиот гас и покрај упорните настојувања на државниот секретар на САД, Мајк Помпео да ги ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Документот на Пентагон од 248 страни од 2008-ма година, кој го потпишале генералот Џорџ Кејси и Џојс Моров, помошник на тогашниот американски министер за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Елена Велевска важи за една од најпознатите фолк пејачки кај нас, периодов таа беше на двомесечна турнеј во САД. Настапи кај нашинци, по повод најголемите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најголемиот мексикански наркошеф, Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, остатокот од својот живот ќе го мине зад решетки откако беше прогласен за виновен по 10 ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Со задоволство ја прифатив поканата за средба со уметникот, карикатурист и стрип-мајстор Златко Крстевски. Сакав да го видам творечкото катче на уметникот кој ...
  сите 6 | | | веќе видена