Америка

  во

  Македонскиот документарен филм за последната жена одгледувач на диви пчели во Македонија, „ Медена земја “ премиерно ќе се гледа на фестивалот „Македокс“. По ...
  сите 19 | | | веќе видена

  По триумфот на годинашното издание на престижниот филмски фестивал „Санденс” („Sundance”), македонскиот документарец „Медена земја” („Honeyland”) ќе се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  По триумфот на престижниот филмски фестивал „Санденс“, македонскиот документарец „Медена земја“ ќе се прикажува во кината во Северна Америка, како и на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Скопје, 18 февруари 2019 (МИА) – По постигнатиот успех на „Медена земја“ на фестивалот Санденс каде освои три награди, документарниот филм ќе има проекции на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  По триумфот на годинашното издание на престижниот филмски фестивал Санденс (Sundance), македонскиот документарец „Медена земја“ („Honeyland“) ќе се прикажува ...
  сите 19 | | | веќе видена

  „Тргнавме да снимаме краток документарен филм за зачувување на животната средина во селото Бекирлија, по течението на реката Брегалница, а снимивме животна ...
  сите 19 | | | веќе видена

  По постигнатиот успех на документарниот филм „Медена земја“ на фестивалот „Санденс“, каде освои три награди, првата затворена домашна проекција ќе биде на 12 и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  По постигнатиот успех на документарниот филм „Медена земја“ на фестивалот „Санденс“, каде освои три награди, првата затворена домашна проекција ќе биде на 12 и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  По постигнатиот успех на документарниот филм „Медена земја“ на фестивалот „Санденс“, каде освои три награди, првата затворена домашна проекција ќе биде на 12 и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  По постигнатиот успех на документарниот филм „Медена земја“ на фестивалот „Санденс“, каде освои три награди, првата затворена домашна проекција ќе биде на 12 и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Maкедонскиот репрезентативец Илија Несторовски на последниот натпревар за Палермо постигна гол после само три минути на теренот, но тој не беше доволен за ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Без да се воздржува, Меланија Трамп го прав она што го сака, а јавноста секојдневно зборува за тоа. Титулата ја доби благодарејќи на тоа што е сопруга на ...
  сите 21 | | | веќе видена