Америка

  во

  Пред две години лажгото Заев прашуваше “Зарем ние ќе и кажеме на Америка дека згрешила што не признала под уставното име”. Пред година дена лажгото Заев ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Првата дама на Америка, Меланија Трамп е зафатена веќе 13 години. Со оглед на тоа дека веќе долго време е во брак, тешко е да се замисли со друг човек, освен ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Дваесет и деветгодишниот Британец Ник Батер, ултрамарaтонец, истражувач и авантурист лани, го започнал предизвикот „Трчајќи го светот 196“ (Running the World ...
  | | веќе видена

  Младиот Осман при своето премиерно преставување на престижниот ОЛ Стар не ги заборави матичната Турција и родната Македонија.Чеди Осман во мечот меѓу ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Претседателот Доналд Трамп прогласи национална вонредна состојба на границата Мексико, во обид да обезбеди повеќе пари за својот долг ѕид, спроведувајќи широка ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Мауро Икарди не сака да се извини за коментарите на неговата сопруга Ванда Нара, која му е и агент, а Интер тешко дека ќе попушти и ќе му ја врати капитенската ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Претседателот Доналд Трамп прогласи национална вонредна состојба на границата Мексико, во обид да обезбеди повеќе пари за својот долг ѕид, спроведувајќи ...
  сите 107 | | | веќе видена