Америка

  во

  „Заспаната Европа паѓа во провалија, а Европејците мора да се разбудат пред да биде доцна“, предупредува американскиот милијардер со унгарско потекло, Џорџ ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во последните 290 милиони години големите астероиди паѓале кон Земјата двапати повеќе отколку што паѓале во претходните 700 милиони години, покажува најновото ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Освен овие 20 фирми во даночните раеви, тие имале и уште толку фирми на балканот и во земјава, значи едно 50 фирми биле на нивно име со кој знае колку капитал. ...
  | | веќе видена | слични

  Неколку преговарачи од Демократската и Републиканската партија во американскиот Конгрес постигнаа принципиелен договор за финансирање на Владата и избегнување ...
  сите 128 | | | веќе видена

  На денешен ден пред точно 20 години поранешниот претседател на САД, Бил Клинтон успеа да го преживее гласањето во Сенатот, по разоткривањето на секс-аферата со ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Иако проектот Yugo America воопшто не е фијаско како што денес се прикажува, сепак целата приказна за „југословенскиот сон во Америка“ не може да се каже дека ...
  | | веќе видена

  Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со материјални докази, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Група на теоретичари на заговор сметаат дека на книжната пара од 100 долари, може да се видат идните црни сценарија и настани во Америка. Станува збор за ...
  сите 3 | | | веќе видена