Америка

  во

  Денешната одлука им забранува на мигрантите да бараат азил во САД, ако најпрво патуваат низ друга држава. Администрацијата на претседателот на САД презема уште ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пентагон соопштил дека му се потребни повеќе од 200 милиони долари за пронаоѓање на доставувач на низа компоненти за ловечкиот авион F-35, а поради ...
  сите 84 | | | веќе видена

  MS-13 е најопасна банда од Ел Салвадор, но многумина ја сметаат за најопасна банда на светот. Според пишувањето на "Newsweek", MS-13 вработила, односно за ...
  | | веќе видена

  Головите на Лионел Меси за Барселона или трофеите на фудбалерите на Ливерпул ќе бидат клучни во трката за Златната топка за фудбалер на годината. Ако лани Лука ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сапуницата околу Нејмар добива сценарио еднакво на филм. Пред две година голема беше драмата околу трансферот на Нејмар од Барселона во Пари Сен Жермен, а сега ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Бракот кој трае 50 години е вистински подвиг. Но, ако станува збор за холивудски брак, тогаш тоа е навистина чудно. Пол Њумен и Џоан Вудворд биле златната ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза Меј смета дека е „целосно неприфатлив” јазикот што го употреби американскиот претседател Доналд Трамп во серијата твитови за ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза Меј смета дека е „целосно неприфатлив” јазикот што го употреби американскиот претседател Доналд Трамп во серијата твитови за ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Претходно претседателот, во серија објави на Твитер, предложи четри обоени закондавци да се вратат и да ги поправат криминално уништените места од каде што ...
  сите 91 | | | веќе видена