Америка

  во

  Папата Франциск го осуди нечесниот пристап до храна во светот, нагласувајќи дека проблемот ќе стане катастрофален за човештвото ако наскоро не се реши. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Папата Франциск го осуди нечесниот пристап до храна во светот, нагласувајќи дека проблемот ќе стане катастрофален за човештвото ако наскоро не се реши. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателите на Русија и Турција, Владимир Путин и Реџеп Таип Ердоган денес во Сочи разговараа за повлекувањето на САД од Сирија, за руската база Хмејмим и ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Знамето на Амбасадата на САД денеска е спуштено на половина копје поради сообраќајната несреќа по која беше прогласена дводневна жалост. Од Амбасадата изразија ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Овој 78 годишен Афроамериканец признал дека убил дури 90 жени во периодот меѓу 1970 и 2005 година, во низа американски држави. Истражителите изјавуваат дека ...
  сите 8 | | | веќе видена