Америка

  во

  Претседателот на Венецуела Николас Мадуро првпат се состана со претставници на меѓународната контакт група и разговараше со нив за последиците од санкциите, ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Во текст на Тони Барбер во влијателниот „Фајненшел тајмс“ насловен: „ЕУ не смее да го оттурне Балканот од себе“, авторот посочува на можната „експлозија“ што ...
  сите 31 | | | веќе видена

  ПЗУ Специјална болница по нефрологија со дијализа „Диамед“ е првата Македонска приватна специјална болница, која им склучено договор со Фондот за здравствено ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ники Хејли, поранешната амбасадорка на САД во Обединетите Нации, го нарече Путин непријател. Советникот за национална безбедност Цон Болтон, го нарече Путин ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Бостон повторно ја декласира Каролина, ноќеска со 4:0 и со ист резултат ја заврши финалната серија во Источната конференција во НХЛ-лигата и се пласира во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро првпат се состана со претставници на меѓународната контакт група и разговараше со нив за последиците од санкциите, ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Маурицио Сари не го криеше незадоволството што неговите играчи мора да отпатуваат во Америка за да одиграат пријателски меч со Бостон непосредно пред големото ...
  сите 13 | | | веќе видена