Америка

  во

  Блокадата на Трамп над буџетот, која трае веќе 31 ден, претставува најдолгата блокада на федералната влада во Америка досега, а според тамошните медиуми, ...
  сите 72 | | | веќе видена

  1440.- Роден е големиот московски кнез Иван Трети Васиљевич, наречен Иван Велики, кој ја направил Русија многу моќна. По неговото доаѓање на власт, кон Русија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Нема да има промотори кои ќе носат странски инвеститори, туку канцеларии во три земји во светот преку кои ќе се промовираат предностите за вложување во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Универзитетот „Нотр Дам“ во САД соопшти дека ќе ги покрие муралите што го прикажуваат пристигнувањето на Христофор Колумбо во Америка. Тоа следува по критиките ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Учениците исмеваат воен ветеран во центарот на Вашингтон. Учениците од католичкото училиште Ковингтон во Кентаки , од кои повеќето со маици со слоганот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Земјиното магнетно поле, на кое се темелат глобалните навигациски системи, забрзано се менува, па така Северниот пол се повеќе и се побрзо се оддалечува од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Покрај Херис, кандидатура најавиле и сентаторот Кирстен Гилибрант, Талси Габард, Џулијан Кастро и сенаторката Елизабет Ворен. Калифорниската сенаторка од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Првата дама на Америка Меланија Трамп последен пат во јавноста се огласи на 13 јануари месецов, по што јавноста веднаш започна лавина шпекулации каде ли може ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фамилијата Генадиеви од Тетово го проширија нивниот бизнис во Детроит и решија да ги промовираат најубавите македонски млечни производи во Америка. Сопственици ...
  | | веќе видена

  Британскиот рок-бенд „Д Ху" го најави издавањето на новиот албум за оваа година. Во истовреме тие ја потврдија и турнејата низ Северна Америка. Проектот којшто ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Камала Херис, сенаторка од Калифорнија и поранешен јавен обвинител, официјално соопшти дека ќе се кандидира за претседател на САД во 2020 година, придружувајќи ...
  сите 10 | | | веќе видена