Америка

  во

  Денешните избори на половина мандат во САД се една од главните теми на денешните изданија на западните весници.Лондонски „Фајненшл Тајмс“ наведува дека ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Американските санкции за Иран, кои првично беа укинати со потпишувањето на нуклеарниот договор во 2015 година, денеска повторно стапија на сила. По стапувањето ...
  сите 53 | | | веќе видена

  За пет дена на програмата е првиот меч од финалето на копа Либертадорес, прочуениот Суперкласико помеѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата. Но уште од сега фудбалската ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Цените на нафтата паднаа во понеделникот на меѓународните пазари, иако стапија на сила американските санкции против Иран кој најави дека ќе ги крши и ќе ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Казнениот завод со максимална сигурност во Флоренс во американската држава Коллоради, познат како ADX, е најчуван затвор во САД. Во него се наоѓаат најлошите и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ, кого шпекулациите повторно го поврзуваат со враќање во Италија, поточно во Милан, вели дека Премиер лигата е најпреценетата лига на светот, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Девојчиња и момчиња имаат сексуални односи на сѐ помала возраст. На 12 години се најмладите, кои во Македонија почнале да имаат сексуален однос. Мое мислење е ...
  сите 3 | | | веќе видена