Денеска се регистрирани 436 случаи на Ковид-19, починаа 7 лица


4 копии

Во период од 6 август до 4 ноември на територијата на државава како позитивни на Ковид-19 се потврдени 48.955 граѓани. Од нив 28 отсто, односно 13.886 лица, ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 6 август заклучно со 4 ноември. За вакцинирани ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство ја објави редовната анализа на вакцинирани од позитивни случаи на Ковид-19 во Македонија, во период од 6 август, заклучно 4 ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 5. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Минатата недела, од 25-ти до 31-ви октомври на државно ниво се пријавени 73 случаи на сезонски грип. Според податоците од ...
| | веќе видена | слични

За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање на втора доза вакцина. Во период од 06.08 до 04.11.2021 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шпекулациите во јавноста за туби со бензин, пиротехника и така натаму само штетат на истрагата, не помагаат. Според моите сознанија, коишто ги имам, воопшто не ...
сите 863 | | | веќе видена

Веднаш по денешната прес-конференција на бугарските органи на истрагата во врска со сообраќајната несреќа што се случи завчера на автопатот „Струма“, Основното ...
сите 286 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 395 | | | веќе видена

Помалку од пет проценти од граѓаните имаат можност за реинфекција во првите четири до пет месеци од прележувањето на корона вирусот.Но, како одминува времето ...
сите 355 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска се регистрирани 436 случаи на Ковид-19, починаа 7 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: