КАРАКАЧАНОВ: Македонија е најромантичниот, но и најтрагичниот дел од бугарската историја

Македонија е најромантичниот, но и најтрагичниот дел од нашата историја, изјави бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов. Тој повтори ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на партијата Обединетите за Македонија Љубе Бошковски бара соработка со партиите ГЕРБ и ВМРО-БНД на бугарскиот премиер Борисов и вицепремиер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо Бучковски, вистинскиот човек за софија беше брат Љубе. Ќе се договореше бидејќи е бизнисмен каков што ретко се раѓа!, пишува на својата фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Назначувањето на медијатор меѓу Скопје и Софија е дипломатски потег што мора да демонстрира подготвеност за преговори, но од друга страна може да биде и ...
| | веќе видена | слични

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Красимир Каракачанов продолжува со обвинувањата и пртисоците кон Македонија. Во своето последно интервју за Бугарската национална телевизија вели дека ...
| | веќе видена | слични

Вратата за Македонија не е затворана, но Бугарија нема намера да се откаже од своите барања. Контраверзниот бугарски министер и вицепремиер Красимир ...
| | веќе видена | слични

Останато

Досега 1.155 здравствени работници ја примиле вакцината против Ковид-19, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. „Вакцините се ...
сите 634 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков редовно се јавуваше на сите рочишта, доколку во петокот, по завршување на рочиштето, Обвинителството побараше притвор, ќе се ...
сите 373 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 215 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 111 | | | веќе видена

Вредноста на домашната валута ќе остане и понатаму стабилна и за тоа не треба да има никакви дилеми, вели вицегувернерот Фадил Бајрами. – Сегашното, високо ...
сите 283 | | | веќе видена

Ќе понесе ли некој одговорност, и кој за „исчезнувањето“ на Сашо Мијалков. Во МВР владее молк, откако и по повеќе од половина ден екс шефот на тајната полиција ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАРАКАЧАНОВ: Македонија е најромантичниот, но и најтрагичниот дел од бугарската историја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: