Македонски јазик во Америка во 1914 година

Според Никовски владата мора да реагира на документот на БАННиковски вели дека не постои доказ за убиени 20.000 Бугари од МакедонцитеДокументот на БАН е ...
| | веќе видена | слични

Екс-амбасадорот Ристо Никовски во вечерашното издание на „Што не е јасно“ на Алфа телевизија, околу документот на БАН кој едногласно го прифатија и Собранието ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Провладиниот новинар и колумнист Сашо Ордановски во вечерашното интервју во емисијата Само вистина на Канал 5, коментрајќи ги негаторските политики и ...
| | веќе видена | слични

Во денот во кој се крена прав околу придавката „македонски“ во разговорите на Мешовитата комисија за историски и образовни прашања со Бугарија премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Очекуваме чисто признавање на македонскиот јазик, на македонскиот народ. За идентитетски прашања никаде во свет не се преговара. Ниту пак ние ќе преговараме, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Прво што бара Бугарија е посериозна имплементација на Договорот за добрососетство, но и ние тоа го бараме. Секоја страна да си ги прземе своите обврски и во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата има единствен став за дијалогот со Бугарија и дефинитивно ние во овој период треба да работиме на Акцискиот план, кој значи создавање позитивна клима, ...
| | веќе видена | слични

Бугаирја и Македонија треба да си ги преземат обврските за изградба на инфраструктурата и во работата на историската комисија и тука наоѓаме решение, а тоа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски јазик во Америка во 1914 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: