Постои интерес за одржување сесија во парламентот во врска со релациите со Софија


По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ниту порано ниту сега придавката „македонски“ не е проблем и таа останува во записниците од Заедничката мултидисциплинарна експертска историска комисија помеѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу дилеми се појавија во јавноста откако некои од медиумите објавија дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, а се јави и лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Тоа е идентитетска придавка и нашиот идентитет не е спорен, и никој пат нема да дозволиме кој било да го спори, изјави денеска премиерот Зоран Заев. -Мене ми е ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска прашан за употребата на придавката „македонски“ во записниците на Мешовитата историско-образовна комисија рече дека таа ниту ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Христијан Мицкоски повторно ја презема улогата на докажан извор на лажни вести и потврден деструктивец кој работи на штета на државните и националните ...
| | веќе видена | слични

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име Република Северна Македонија и дека придавката „македонски“ ќе се ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек во македонскиот дел од мешовитата Комисија за историјата со Бугарија вели дека напредокот што е направен на средбата со бугарските колеги на ...
| | веќе видена | слични

Тој во изјава за Канал 5 појаснува дека напредокот што е направен на вчерашната средба на никаков начин не ја засега употребата на придавката македонски за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, во емисијата „утрински брифинг“ рече дека Владата не се испазарила со Сашо Мијалков, поранешниот директор на ...
сите 906 | | | веќе видена

Денеска треба да пристигне втората пратка на вакцини од Србија во Македонија. - Министерот за здравство д-р Венко Филипче, денеска (среда, 24.02.2021 година) ...
сите 529 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 236 | | | веќе видена

Угостителите и индустријата за организирање на свадби денеска повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера ја ...
сите 134 | | | веќе видена

Владата ги објави мерките од петтиот пакет со кој очекува да ја забрза економската активност и да продолжи заздравувањето на домашната економија. Дел од ...
сите 157 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков, кој никој не знае каде е и против кого се водат неколку дела, пред две години во судот убедуваше да не добие притвор за „Империја“ ...
сите 87 | | | веќе видена

Шилегов кога веќе не може да се фали со изградени булевари и паркови ќе се фали со талибанско менување на имиња на улици, реагира денеска советничката група на ...
сите 100 | | | веќе видена

Евидентно расте бројот на новозаразените со корона вирусот, а во текот на викендот и министерот за здравство Венко Филипче потврди дека причина за ...
сите 372 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Постои интерес за одржување сесија во парламентот во врска со релациите со Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: