Михов за „Локално“: Залудни се надежите дека изборите во Бугарија ќе доведат до поволна промена за Скопје

Назначувањето на медијатор меѓу Скопје и Софија е дипломатски потег што мора да демонстрира подготвеност за преговори, но од друга страна може да биде и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за одбрана и вицепремиер Красимир Каракачанов во интервју за бугарската ТВ Нова изјави дека не очекува притисок со промената на раководството во ...
| | веќе видена | слични

-Притисок не очекувам и тоа е втората голема наивност на политичарите во Скопје дека со промената на раководството во САД, некој ќе ја притисне Бугарија и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на партијата Обединетите за Македонија Љубе Бошковски бара соработка со партиите ГЕРБ и ВМРО-БНД на бугарскиот премиер Борисов и вицепремиер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо Бучковски, вистинскиот човек за софија беше брат Љубе. Ќе се договореше бидејќи е бизнисмен каков што ретко се раѓа!, пишува на својата фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 446 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 589 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 373 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Одлуката што ќе ја донесе Советот на Општина Центар за суспензија на Деталниот урбанистички план, на седница, која се уште не е закажана, ќе пресуди дали на ...
сите 280 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 160 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Михов за „Локално“: Залудни се надежите дека изборите во Бугарија ќе доведат до поволна промена за Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: