Каракачанов: Бугарија не се откажува од барањата за македонскиот идентитет


Вратата за Македонија не е затворана, но Бугарија нема намера да се откаже од своите барања. Контраверзниот бугарски министер и вицепремиер Красимир ...
| | веќе видена | слични

„Нашата балканска политика е очигледно катастрофална. За три дена, Каракачанов го постигна она што му требаше на Тито триесет години – нашите соседи нè ...
| | веќе видена | слични

Претставници на Владата се подготвени пред пратениците во собраниската Комисија за надворешна политика да презентираат информации за преговорите со Бугарија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веднаш по тајната и нетранспарентна смена на членот од Историската комисија Александар Литовски, премиерот даде изјава за медиум дека нема да има преговори и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжуваат разговорите со Бугарија околу конкретни проекти, но Владата е со јасен став дека за Македонците, македонскиот јазик и идентитет нема простор за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заев наместо врз Бугарија прави притисок врз историската комисија, смена на членовите е со намена на притисок за прифаќање на ново предавство, обвинуваат од ...
| | веќе видена | слични

„Големиот компромис во врска со преговорите со Северна Македонија, очигледно ќе го направи бугарската страна“, изјави бугарскиот историчар Воин Божинов за „BG ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нетранспарентното менување на членот на историската комисијата со Бугарија од страна на Заев е обид за замолкнување на вистината Заев го замолкнува секој обид ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 362 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 438 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Заев и Филипче ниту тестираа, ниту вакцинираат, народот е оставен сам на себе, наместо во сопствената држава се вакцинира во соседството. Од почетокот на ...
сите 368 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 249 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракачанов: Бугарија не се откажува од барањата за македонскиот идентитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: