Зоран Ставрески

  во

  Од осамостојувањето на земјата се издадени шест еврообврзници од преку 2 милијарди евра. Сите се со различна камата и различен период на отплата, а вкупната ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Се сеќава ли некој на некогашната „надеж“ за македонската економија, Индиецот Субрата Рој. Во долгата судка постапка што се води против него, тој сега тврди ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, кој деновиве ја обвинува власта дека Државната видеолотарија троши милионски суми за набавка на коцкарски апарати, во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  И вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска објави ПР видео на кое одговара на 30 кратки и интересни прашања. Ова следува откако такви видеа ...
  сите 25 | | | веќе видена

  По примерот на техничкиот премиер Оливер Спасовски и новата вицепремиерка за економски прашања, Мила Царовска и на министерката за одбрана Радмила Шекеринска и ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Министерката за финансии Нина Ангеловска вчера била домаќин на средба со поранешните министри за финансии, објави министерката на социјалните мрежи. Ангеловка, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Министерката за финансии Нина Ангеловска во вторникот имаше средба со поранешните министри за финансии. Ангеловка во нејзиниот кабинет ги повикала сите ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министерката за финансии Нина Ангеловска синоќа се сретна со дел од поранешните министри за финансии. На вечера, како што објави на својот фејсбук профил ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пратениците пред точно седум години жестоко се судрија во Собранието за буџетот за 2013 година, полицијата ги делеше демонстрантите и контрадемонстрантите пред ...
  сите 5 | | | веќе видена

  “Зоран Ставрески во телефонски разговор со негова колешка, во афект ме нерекол „копиле” и „корумпиран до даска” – рече првообвинетиот во аферата „Транспортер” ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Зоран Ставрески во телефонски разговор со негова колешка, во афект ме нерекол „копиле” и „корумпиран до даска”. Тој разговор каде еден искажува невидено ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Текст во OCCRP, проект за организиран криминал и корупција, е тој што го вознемири Никола Груевски, за што тој почувствува потреба со долг статус да се брани ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Освен вработените во Специјалното јавно обвинителство, македонските правосудни органи, случајно или не, ги заборава и истрагите за 16 случаи на СЈО, а и некои ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Бранко Тричковски врши сериозна алузија на убиство, при што сечењето на цреша во дворот на актерката Моника Белучи (дрво кое најверојатно е фиктивно ) го ...
  | | веќе видена

  Некрофилниот поддржувач на владата и политиките на СДСМ продолжува да шири морбидни закани по социјалните мрежи, откако сите медиуми каде што објавуваше од ...
  сите 23 | | | веќе видена