Зоран Ставрески

  во

  Ниеден од операторите, а биле 16 кои ја подигнале тендерската документација за набавка на ново блиндирано патничко возило за МВР, немале забелешка или барање ...
  сите 444 | | | веќе видена

  Препознатлива како најгласен критичар на корупција, жена која не ги менува ставовите ниту фризурата. Најактивен актикорупционер секогаш присутен во јавноста, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Затворањето на кривичната постапка против првите луѓе на Макпетрол, отворена пред две години, во времето на власта на ВМРО-ДПМНЕ, е последната во низата битки ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Охрид, 22. април 2018 (ИНПРЕС) – Со биење на црковните кампни и блокада на сообраќајот на автопатот Охрид-Скопје, дебрчани уште еднаш категорично се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Неколку илјади жители од речиси сите села од општина Дебрца вчера одржаа протестен собир против изградбата на регионална депонија кај селото Годивје. Тие точно ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Неколку илјади жители од речиси сите села од општина Дебрца денеска одржуваат протестен собир против изградбата на регионална депонија кај селото Годивје. Тие ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Тие точно на пладне го блокираа сообраќајот на магистралниот пат Охрид - Кичево кај селото Ботун. Дебрчани упатија предупредување дека никогаш нема да дозволат ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Неколку илјади жители од речиси сите села од општина Дебрца денеска одржуваат протестен собир против изградбата на регионална депонија кај селото Годивје.Тие ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Единаесет прислушувани разговори кои беа понудени како докази во рамки на случајот „Топлик“ од страна на СЈО, денес беа преслушувани во судница во Кривичниот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Единаесет бомби предложени како доказ за предметот „Топлик“, денеска одекнаа во судница. Во овој случај првообвинет е екс министерот Миле Јанакиески и уште ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Но, и по завршување на овој процес во постапка се заглавени предмети за враќање на имотот, главно  стока и земјиште. Според податоците на  здружението „Мандра“ ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Процесот на денационализација на имотот во Македонија заврши во 2012 година. Беа решени над 30 илјади предмети во кој е вратен имотот или исплатени се ...
  сите 4 | | | веќе видена