Зоран Ставрески

  во

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска на рочиштето за случајот „Траекторија“ на СЈО беа пуштени 30-ина „бомби“ од разговорите за договарање како да се спроведат ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска на рочиштето за случајот „Траекторија“ на СЈО беа пуштени 30-ина „бомби“ од разговорите за договарање како да се спроведат ...
  сите 71 | | | веќе видена

  На овогодинешното издание на манифестацијата МАН-Македонски Алтернативни Награди, во организација на Бла Бла ТВ, филмот „The Hip-Brainstorm“ ја доби наградата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ниеден од операторите, а биле 16 кои ја подигнале тендерската документација за набавка на ново блиндирано патничко возило за МВР, немале забелешка или барање ...
  сите 444 | | | веќе видена

  Препознатлива како најгласен критичар на корупција, жена која не ги менува ставовите ниту фризурата. Најактивен актикорупционер секогаш присутен во јавноста, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Затворањето на кривичната постапка против првите луѓе на Макпетрол, отворена пред две години, во времето на власта на ВМРО-ДПМНЕ, е последната во низата битки ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Охрид, 22. април 2018 (ИНПРЕС) – Со биење на црковните кампни и блокада на сообраќајот на автопатот Охрид-Скопје, дебрчани уште еднаш категорично се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Неколку илјади жители од речиси сите села од општина Дебрца вчера одржаа протестен собир против изградбата на регионална депонија кај селото Годивје. Тие точно ...
  сите 16 | | | веќе видена