Загреб

  во

  Дете од 14 години со четири промили алкохол во крвта, на новогодишната ноќ кршело се пред себе во детската болница во Загреб, јавуваат хрватските медиуми. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Дете од 14 години со четири промили алкохол во крвт а, на новогодишната ноќ кршело се пред себе во детската болница во Загреб, јавуваат хрватските медиуми. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дете од 14 години со четири промили алкохол во крвта, на новогодишната ноќ кршело се пред себе во детската болница во Загреб, јавуваат хрватските медиуми. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми и дефинитивно ја одби богатата понуда од Ал Итихад од Саудиска Арабија на чие чело е поранешниот хрватски селектор ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Подолго време, јас лично, се чудев колку често наоѓам такви стебла, и искрено ме иритиреше. Дали е тоа направено од незнаење, дали од злонамерност, или пак од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Предводникот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо и членот на Металург, Александар Шпенде се најдоа меѓу најдобрите за месец декември во СЕХА лигата. Шпенде во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Бајер Леверкузен со 13 бода од првата и Цирих со 10 од втората во Групата А, продолжуваат во нокаут фазата во Лига Европа. Во последното коло, Германците ...
  сите 5 | | | веќе видена