Загреб

  во

  Годинашен добитник на наградата „Мостови на Струга“, што ја доделува фестивалот Струшки вечери на поезијата (СВП), под покровителство на УНЕСКО, за најдобра ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Годинашен добитник на наградата „Мостови на Струга“, што ја доделува фестивалот Струшки вечери на поезијата (СВП), под покровителство на УНЕСКО, за најдобра ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Годинашен добитник на наградата „Мостови на Струга“, што ја доделува фестивалот „Струшки вечери на поезијата“ (СВП) под покровителство на УНЕСКО за најдобра ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Годинашен добитник на наградата „Мостови на Струга“, што ја доделува фестивалот „Струшки вечери на поезијата “ (СВП) под покровителство на УНЕСКО за најдобра ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во јавноста како бомба одекна веста дека Игор Којиќ, сегашниот сопруг на Сверина, наводно е снимен во Загреб пред куќата на бизнисменот Милан Поповиќ, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вечерва, со почеток во 20 часот во Музејот на современата уметност почнува Меѓународниот симпозиум „Еј, што имаме да изгубиме? Архивирањето како колективен чин ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вечерва, со почеток во 20 часот во Музејот на современата уметност почнува Меѓународниот симпозиум „Еј, што имаме да изгубиме? Архивирањето како колективен чин ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во Музејот на современата уметност вечерва во 20 часот почнува меѓународниот симпозиум на тема „Еј, што имаме да изгубиме? Архивирањето како колективен чин на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Горан Пандев и Аријан Адеми последни ќе се приклучат на подготовките на македонската репрезентација за јунскиот квалификациски двомеч со Полска на седми и со ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Синот на поранешниот дипломат и актуелен професор Нано Ружин, Александар Ружин кој е еден од надворешните советници на премиерот Зоран Заев на времето ѝ беше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вечерва, со почеток во 20 часот во Музејот на современата уметност почнува Меѓународниот симпозиум „Еј, што имаме да изгубиме? Архивирањето како колективен чин ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Оптички интернетДржавата подготвува Национален оперативен бродбенд план преку кој се обезбедува брз, широкопојасен интернет за граѓаните и за бизнисот. Тоа ...
  сите 2 | | | веќе видена