Загреб

  во

  Фудбалерите на Динамо од Загреб се пласираа во нокаут фазата од Лигата на Европа, а овој историски успех на клубот од Максимир се славеше со српска народна ...
  сите 32 | | | веќе видена

  После скоро половина век, односно 49.години од постоењето, загрепски Динамо се избор за европска пролет. Откако убедливо го победија тимот на Спартак од Трнава ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Динамо од Загреб се пласираа во нокаут фазата од Лигата на Европа, а овој историски успех на клубот од Максимир се славеше со српска народна ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Хрватскиот тим Динамо Загреб по половина век оствари историски пласман во Лигата на Европа. По триумфот (3-1) над Трнава, „модрите“ по далечната 1970 година за ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Динамо Загреб со 3-1 победа над Трнава на „Максимир“ го забележа 12-от бод во групната фаза во ЛЕ, што воедно значи и пласман во нокаут рундата за хрватскиот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Хрватски Динамо Загреб вчера ја победи Спартак Трнава со 3:1 и за прв пат после 49 години ќе игра во нокаут фаза во едно европско натпреварување. После важната ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Борба за рамноправно старателство на Александар Поповиќ, син на хрватската пеачка Северина и кралот на бакарот Милан Поповиќ продолжува и добива нови филмски ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Шансите за понатамошен пласман и теоретски ги загубија Даниел Мојсов и Иван Тричковски кои со АЕК Ларнака одиграа без голови 0:0 во Бугарија кај Лудогорец и на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Борба за рамноправно старателство на Александар Поповиќ, син на хрватската пеачка Северина и кралот на бакарот Милан Поповиќ продолжува и добива нови филмски ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Динамо Загреб на чело со капитенот Аријан Адеми избори пласман во нокаут фазата во Лига Европа. Ова официјално беше потврдено вечерва со победата на хрватскиот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Динамо Загреб со 3:1 го победи тимот на Спартак Трнава за првпат од 1970 година да „презими“ во Европа со пласман во наредната рунда со совршени 12 поени од ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Судијата што ја води истрагата за хрватскиот тајкун, Ивица Тодориќ одлучи основачот на „Агрокор“, кој вчера од Велика Британија беше екстрадиран во Хрватска да ...
  сите 17 | | | веќе видена