Загреб

  во

  Стефан Спировски и Иван Тричковски се наоѓаат на списокот на селекторот Игор Ангеловски за првите два квалификациски натпревари за ЕП 2020 против Летонија на ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Минатата пролет на музичарот Дубравко Ворих му беше дијагностициран тежок карцином, додека бендот беше на австралиска и американска турнеја. Денес, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Хрватската министерка за регионален развој и фондови на Европската унија Габриела Жалац, денеска, под притисок на јавноста, соопшти дека на премиерот Андреј ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Раководството на СЕХА лигата денеска објави дека турнирот на најдобрите четири екипи од оваа ракометна регионална лига го напушта досегашниот концепт за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Здружението за заштита на жртвите од правосудството „Вероника Вере” денеска одржа протести против корупцијата во хрватската Влада, при што учесниците носеа ...
  сите 10 | | | веќе видена