Загреб

  во

  Станува збор за девет инвестициски проекти во вкупна вредност од 18 милиони евра што ќе се реализираат со кредитната линија на ЕБОР земена во 2013 година. По ...
  сите 34 | | | веќе видена

  АД МЕПСО склучи договори со пет компании избрани на меѓународни тендери согласно со процедурите на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) за изградба на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Аријан Адеми има шанса да биде првиот капитен на Динамо Загреб што ќе ги предводи популарните „модри“ кон успешно европско презимување по цели 48 години. Со ...
  сите 34 | | | веќе видена

  АД МЕПСО склучи договори со пет компании избрани на меѓународни тендери согласно со процедурите на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) за изградба на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  АД МЕПСО склучи договори со пет компании избрани на меѓународни тендери согласно со процедурите на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) за изградба на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Денеска во СЦ „Јане Сандански“ на мегдан на Вардар, доаѓа хрватскиот вицепрвак Нексе, во меч од 8.коло на СЕХА лигата. Тимот на Нексе е најпријатното ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Арјан Адеми во интервју за „Јутарњи Лист“ говореше за неговата кариера, семејството, а се осврна и на ...
  | | веќе видена

  По кусата пауза од музичката сцена, Калиопи конечно има нова песна. Станува збор за уште една емотивна балада насловена „Пресуда“, која повторно произлезе како ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Динамо Загреб, Аријан Адеми вели дека не жали што одбрал да ги брани боите на Македонија наместо оние на Хрватска, вели дека со гордост го носи ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Арјан Адеми во интервју за „Јутарњи Лист“ говореше за неговата кариера, семејството, а се осврна и на ...
  сите 45 | | | веќе видена