Загреб

  во

  Во Хрватска нашле решение како да го забрзаат процесот на тестирање на граѓаните на коронавирус, но истовремено да ги заштитат медицинските работници. Тоа се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во Хрватска нашле решение како да го забрзаат процесот на тестирање на граѓаните на коронавирус, но истовремено да ги заштитат медицинските работници. Тоа се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Лани ова време, Вардар во Брест ја подигна петата шампионска титула во СЕХА-лига. Македонскиот тим во финалето го совлада ППД Загреб со 23-26 и ја продолжи ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров во изјава за естрадниот магазин „Бекстејџ“ изјави дека не би имал ништо против повторно да се врати во Македонија ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во Копривничко – крижевачката жупанија регистрирани се четворица новозаболени од коронавирусот, па сега се вкупно 16. Повеќе од половината од заразените ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров во изјава за естрадниот магазин „Бекстејџ“ изјави дека не би имал ништо против повторно да се врати во Македонија ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Риека веќе го објави планот за драстично намалување на платите , а сега сопственикот на клубот Дамир Мишковиќ најави дека на сите играчи што нема да се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
  сите 242 | | | веќе видена

  УЕФА денеска ги повика сите земји членки да не ги откажуваат националните првенства и порача дека прави план според кој фудбал би се играл за време на летото и ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
  сите 242 | | | веќе видена