Загреб

  во

  Хрватска е првиот пазар во чартерот на едрилици – „скапоцен камен на едрењето“, ќе кажат познавачите, зад која се Кариби, Грција и Шпанија, сите по ред земји ...
  | | веќе видена

  Oние кои го познаваат секако не можеа да останат рамнодушни на големиот успех на Лука Модриќ кој вчера беше прогласен за најдобар фудбалер од страна на ФИФА. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, беше во центарот на вниманието на Светското фудбалско првенство во Русија поради своето однесување, па ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Авион на компанијата „Визер“ вчеравечер принудно слетал во Загреб поради чад во кокпитот, пренесува „Индекс.хр“. Летот од Ниш до Базел бил пренасочен кон ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Никој од надлежните во државата официјално не се изјасни за тврдењата од Белград дека „најмалку проблеми треба да има со Македонија, бидејќи, според договорот, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фантастичен натпревар се одигра во Пула, каде што Хајдук со 4:2 ја совлада Истра благодарение на двата гола на македонскиот репрезентативец Мирко Ивановски, и ...
  сите 11 | | | веќе видена