Загреб

  во

  Новогодишните празници се веќе тука, а метрополите и другите градови ширум светот се украсени во разнобојни украси и сијалички. Секоја држава се потруди барем ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Трамвајот кој градоначалникот Петре Шилегов најави дека ќе се гради во Скопје, ќе го затвори за сообраќај центарот на градот. Во најстрогиот центар, на улицата ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Хајдук ги суспендираше тројцата фудбалери што го прекршија клупскиот правилник, со покер журка од која објавија фотографии кои беа шокантни за сите во клубот. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кон крајот на оваа година ќе се навршат точно 100 години од формирањето на Кралството СХС, односно почетокот на Југославија. Џозеф Писнети направил интересна ...
  сите 2 | | | веќе видена