Загреб

  во

  Во 2017 година 50 годишниот Казујоши Миура го обиколи светот откако постигна погодок на натпреварот против Тесоакусату и со тоа стана најстариот професионален ...
  | | веќе видена

  Поранешниот Мистер на Хрватска Бруно Орешковиќ приватна и бизнис среќа нашол во Азија каде отвора ресторан. Пред десет години, со неполни деветнаесет години ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Глејдсон Каетано, млад турист од Бразил, прошета низ центарот на Загреб и стана сензација. Имено, додека граѓаните поради ниските температури околу него одеа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Неодамна на друштвените мрежи во регионот вистински хит стана фотографија од необични регистерски таблички, која беше објавена на Фејсбук групата „Зошто го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Неодамна на друштвените мрежи во регионот вистински хит стана фотографија од необични регистерски таблички, која беше објавена на Фејсбук групата „Зошто го ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Израел официјално го извести Министерството за одбрана дека не добил одобрение од САД за испорака на авиони од типот „Ф-16 барак“ од американско производство ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Глејдсон Каетано, млад турист од Бразил, прошета низ центарот на Загреб и стана сензација. Имено, додека граѓаните поради ниските температури околу него одеа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Романија, Финска и Хрватска, следните три земји претседавачи со Европска унија најавија дека проширувањето ќе биде еден од нивните приоритети. Од лисабонската ...
  сите 2 | | | веќе видена