Загреб

  во

  Основачот на Агрокор Ивица Тодориќ, вечерва околу 20 часот се очекува да биде испорачан на хрватското правосудство, откако суд во Лондон на 25 октомври го ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Основачот на Агрокор Ивица Тодориќ, вечерва околу 20 часот се очекува да биде испорачан на хрватското правосудство, откако суд во Лондон на 25 октомври го ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Порано имав 115 килограми. Никогаш не издржав ниедна диета, зашто секогаш чувствував глад, исцрпеност и замор. Липосукциската исхрана беше мој експеримент кој ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Вардар по триумфот против Нексе од 31 : 26 (16 : 12) се врати на победничката патека во регионалната СЕХА Газпром лига, прекинувајќи ја низата од двата ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар ја прекинаа серијата од два порази во СЕХА лигата и славеа над Нексе со 31-26 во средбата од 8. коло во регионалното натпреварување. ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Во најголемата болница во Загреб, KBC намален е бројот на кревети. Поради заминувањето на медицинските сестри, се јавуваат проблеми во работењето и тие се ...
  сите 48 | | | веќе видена