Управниот

  во

  Битолчани до крајот на годината ќе бидат ослободени од плаќање влез во Националниот парк Пелистер, најави градоначалничката Наташа Петровска на денешната ...
  сите 10 | | | веќе видена

  СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.Р.(58) од Битoла поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на службената положба и ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Мирела Крајиновиќ, бивша Плејбој зајачица, со денови, па и недели, е главна тема на српската културна сцена, откако беше работно ангажирана во белградското ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Апели за парична помош за лекување на деца, но и на возрасни пациенти, сѐ почесто се појавуваат во јавноста со барање да се донираат средства. Во еден од ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Ретроспективно-монографската изложба на Драган Попоски – Дада, НУ Национална галерија на Македонија ќе ја прикаже пред публиката на отворањето на 24 октомври ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Ретроспективно-монографската изложба на Драган Попоски – Дада, НУ Национална галерија на Македонија ќе ја прикаже пред публиката на отворањето на 24 октомври ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Пензискиот фонд со години им исплаќа пензија и на починати лица зашто нема целосна контрола, утврди Државниот завод за ревизија. Во извештајот, овластениот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Претседателот на Управниот одбор на рускиот „Газпром“, Алексеј Милер, изјави дека Србија може да се поврзе на гасоводот „Турски поток“, преку кој ќе се ...
  сите 19 | | | веќе видена