Управниот

  во

  Буџетот на Фудбалската федерација на Макеоднија е 14,5 милиони евра е за оваа година, од кој што 7,5 милиони евра, се по основ на телевизиски права, од кој што ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пратеничката Емилија Александрова од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ денеска на седница му рече на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски дека ...
  сите 1040 | | | веќе видена

  Академијата за банкарство и информатичка технологија, АБИТ, од 01.02.2020 година официјално стана дел од групацијата на високообразовната германска установа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешната седница закажа редовно Годишно Собрание на 21 март. Собирот на делегатите ќе се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешната седница закажа редовно Годишно Собрание на 21 март. Собирот на делегатите ќе се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со одлука на Управниот одбор на Одбојкарската федерација на Македонија, лидерот во машкото одбојкарско првенство, Вардар заработи суспензија во пресрет на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешната седница закажа редовно Годишно Собрание на 21 март. Собирот на делегатите ќе се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Денеска Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука да се закаже редовно Годишно Собрание на 21 март. Истиот според најавите ќе биде ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Управниот Одбор на ФФМ денеска ја одржа закажаната седница и на истата беа донесени неколку важни одлуки за тоа што ќе следи во месец март, започнувајќи од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Управниот одбор на ФФМ на денешната своја седница ги одреди цените на билетите за натпреварот од полуфиналето од Лигата на нации меѓу Македонија и Косово кој ...
  сите 23 | | | веќе видена