Управниот

  во

  Конечниот извештај за извршената ревизија на финансиски извештаи и ревизија на усогласеност на МРТ за 2017 година, изработен од Државниот завод за ревизија ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По повод Светскиот ден за безбедност и здравје при работа, ЕВН официјално го отвори целосно реновираниот тренинг центар за вработени во Македонски брод. Во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Инаугурацијата на Стево Пендаровски за петти шеф на државата, најверојатно, ќе се одржи в недела со почеток во 12 часот. Еден до два часа подоцна се планира ...
  сите 517 | | | веќе видена

  Пет пати откако ги пребројаа ливчињата од гласањето во општина Ново Село, членовите на Државната изборна комисија го отфрлија приговорот на ВМРО-ДПМНЕ за ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Група граѓани на Охрид од населбата „Бејбунар“ денеска се собраа на протест против изградба на станбена зграда на локација за која сметаат дека го нарушува ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беа одредени местата и термините за одигрување на финалните натпревари од Купот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Државната изборна комисија денеска го отфрли приговорот на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето на избирачко место 1789 во Ново Село за избор на градоначалник, откако по ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување корупција ќе проверува дали има основа да поведе постапка против директорот на МРТ по сериозните наводи за незаконско работење ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Група граѓани на Охрид од населбата „Бејбунар“ денеска се собраа на протест против изградба на станбена зграда на локација за која сметаат дека го нарушува ...
  сите 7 | | | веќе видена

   Oткако по службена должност го отвори гласачкиот материјал и по неколкукратно пребројување констатираше дека тој е во ред и оти бројот на гласачки ливчиња во ...
  сите 68 | | | веќе видена