Управниот

  во

  Евгениј Поп Ацев добил потврда од ЛЕН дека пливачката федерација навреме не го пријавила на Европското првенство во Глазгов. Разочаран од односот на своите ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Државниот санитарен и здравствен инспекторат бара од Министерството за здравство да ја одземе дозволата за работа на приватната болница Санте Плус, потврдуваат ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Државниот санитарен и здравствен инспекторат побарал од Министерството за здравство да се одземе дозволата за работа на болницата Санте Плус, потврдија за НОВА ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Запрашана што како новина може да одвои од годинешното фестивалско издание, Елизабета Шелева, претседателката на управниот одбор на „Струшките вечери на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Оваа одлука денеска ја донесе Комисијата за итност при МКФ, откако било констатирано дека голем дел од прволигашите не го испочитуваа претходно утврдениот рок ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска федерација (МКФ) им даде дополнителен рок до први септември на клубовите да ги подмират средствата за котизација од 615.000 денари, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ нема став за клучните прашања за иднината на државата и затоа шири лажни вести, во здравството се работи одговорно и транспарентно ВМРО-ДПМНЕ ...
  сите 274 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска федерација (МКФ) им даде дополнителен рок до први септември на клубовите да ги подмират средствата за котизација од 615.000 денари, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бобан Радуловиќ Согласно со претходните најави, денеска заседаваше и Комитетот за итност при Македонската кошаркарска федерација. На „дневен ред" беа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  – Македонската кошаркарска федерација (МКФ) им даде дополнителен рок до први септември на клубовите да ги подмират средствата за котизација од 615.000 денари, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Лажните вести коишто ВМРО-ДПМНЕ ги пласира секојдневно во јавноста немаат никаква врска со реалнота и се обид оваа партија да го покрие своето деструктивно ...
  сите 239 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ пласира лажни вести за да го покрие деструктивното однесување за клучните прашања за иднината, во здравството се работи транспарентно и одговорно ...
  сите 247 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ пласира лажни вести за да го покрие деструктивното однесување за клучните прашања за иднината, во здравството се работи транспарентно и одговорно, ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Соопштение на СДСМ ВМРО-ДПМНЕ пласира лажни вести за да го покрие деструктивното однесување за клучните прашања за иднината, во здравството се работи ...
  сите 121 | | | веќе видена