Реал

  во

  Денес спортската јавност беше изненадена од веста за трансферот на Кевин Принс Боатенг. Сега повеќе нема никакви дилеми дека Боатенг ќе го облече дресот на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Кевин-Принс Боатенг и самиот го потврди изненадувачкиот трансфер во Барселона и веќе стана „миленик“ на навивачите на каталонскиот клуб откако изрази желба да ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Барселона ја изненади комплетната спортска јавност со одлуката да го ангажира Кевин Принс Боатенг до крајот на актуелната натпреварувачка сезона, па откако ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Денес се појави вест дека Кевин Принс Боатенг ќе се пресели во Барселона, оваа вест подоцна ја потврдија сите каталонски медиуми. Искусниот офанзивен фудбалер ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Шпанските медиуми пренесоа една сензационална вест ова попладне поврзана за трансферот на Кевин Принс Боатенг во Барселона, а иако првично оваа информација ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Кевин Принс Боатенг од Сасуоло ќе игра како позајмен во Барселона, но според анкетите, мислењето на фановите околу неговиот ангажман е поделено. Боатенг има ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Бразилскиот репрезентативец, Нејмар пред две години се пресели од Барселона во Пари Сен Жермен со што стана најскапиот играч во историјата (222 милиони евра), ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Англиските медиуми пренесуваат дека Манчестер Сити сериозно се вклучил во трката за најскапиот фудбалер на светот Нејмар. Според шпански „Дон Балон“, менаџерот ...
  сите 42 | | | веќе видена