Реал

  во

  Со вечерашните четири средби во Евролигата беше комплетирано седмото коло во најелитното кошаркарско натпреварување на стариот континет. Најинтересно беше во ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Еден Азар одлучи да остане во Челси наспроти сите шпекулации кои го поврзуваа со сензационален трансфер во Реал Мадрид, а тоа ги израдува сите навивачите на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Бразилецот Нејмар е еден од играчите кој остави трага со своите настапи во периодот од 2013 до 2017 година по што за рекордна сума на пари се пресели во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Легендата на Црвена Звезда, Рефик Шабанаџовиќ во интервју за српски „Телеграф“ се потсети на златните времиња на српскиот клуб, но и Роберт Просинечки. За ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сите во Барселона едвај чекаа Лионел Меси да закрепне од повредата на раката и да се врати на теренот. Сепак можеби не сите го чекаа враќањето на Меси на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Генералниот менаџер на Барселона, Пеп Сегура со последната изјава веројатно повторно ќе ги аткуелизира гласините за евентуално враќање на Нејмар на „Ноу Камп“. ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Неговиот почеток на клупата на репрезентацијата на Шпанија најдобро може да се опише со зборовите „од очај до очај“. Шпанците го отпуштија Јулен Лопетеги само ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Еден Азар одлучи да остане во Челси наспроти сите шпекулации кои го поврзуваа со сензационален трансфер во Реал Мадрид, а тоа ги израдува сите навивачите на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Од таборот на Рома стравуваат дека го изгубија својот најдобар играч од одбраната на подолг период. Грчкиот репрезентативец Костас Манолас го повреди зглобот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Eден од најголемите таленти на норвешкиот фудбал, Мартин Одегард во 2015 година како 16 годишник премина од Стромгест во Реал Мадрид. Но, неговиот развој не се ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Роберт Просинечки несомнено беше еден од најталентираните фудбалери во последните години на поранешна Југославија, освојувајќи ја европската титула со Црвена ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вториот фудбалски камп на Реал Мадрид фондација ќе се реализира од 14 до 18 јануари 2019 во Охрид, на брегот на живописното Охридско Езеро, ставајќи ја нашата ...
  сите 20 | | | веќе видена