Реал

  во

  Тимот на Реал Мадрид беше во одлична резултатска серија се до минатиот викенд кога претрпе голем шок и загуби од Џирона со 2-1 на домашен чекор што направи ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Идејата на Реал Мадрид да го напушти шпанскиот кошаркарски шампионат по контроверзните одлуки во финалето на Купот, сретна голема поддршка меѓу навивачите на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Изгледа дека за Солари нема никаква надеж. Имено, по информациите дека бил на вечера со Флорентино Перез, шпанските медиуми се сигурни дека му се соопштени ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Идејата на Реал Мадрид да го напушти шпанскиот кошаркарски шампионат по контроверзните одлуки во финалето на Купот, сретна голема поддршка меѓу навивачите на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо повторно е во Мадрид, но овојпат нема ништо поврзано со Реал, туку таму е поради Атлетико Мадрид. Португалската ѕвезда повторно ќе биде ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден Јувентус имаше непријатно изненадување за своите фанови кога објави дека Сами Кедира ќе го пропушти натпреварот против Атлетико ...
  сите 18 | | | веќе видена

  По се изгледа Сантијаго Солари нема иднина на клупата на мадридски Реал. По информациите дека бил на вечера заедно со Флорентино Перез, во шпанските медиуми се ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Хамес Родригез не брилјираше на синоќешното гостување на „Енфилд Роуд“, а воедно Колумбиецот и немаше можност за такво нешто со оглед на фактот што Баерн ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Атлетико, Алваро Мората, истакна дека немал никакви проблеми со Кристијано Роналдо во Реал Мадрид. Фудбалерите ќе се сретнат повторно на теренот, ...
  сите 53 | | | веќе видена