Реал

  во

  Фудбалерите на Црвена Звезда денеска во Белград од 18:55 часот ќе ја пречекаат екипата на Ливерпул во рамките од четвртото коло во Лигата на шампионите, во меч ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Причина - јубилеј кој Звезда и Ливерпул ќе го прослат со наредниот натпревар на „Маракана". Имено, ова ќе биде 300. настап за „црвено-белите" под капата на ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Реал Мадрид активно е во потрага по нов тренер кој ќе го наследи Јулиен Лопетеги. Кандидати за жешката клупа на Реал Мадрид има неколку, а денес се појави ново ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Сите го сакаат Јужноамериканецот, и поранешниот клуб и двата гиганти, тој ја чека промената на тренерот. Одлуката е блиску… Нема сомнеж, Хамес Родригез би ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Еден од најмеродавните светски спортски медиуми, „ЕСПН“ објави ексклузива околу перманентниот наследник на Хулен Лопетеги на клупата на Реал Мадрид. Од таборот ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Интер, Хавиер Занети даде коментар на пишувањата дека Реал Мадрид ќе испрати понуда во висина на откупната клаузула за да го купи Икарди. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин во своето излагање ги охрабри членките на европската фудбалска куќа дека нема да дозволи да се формира посебна лига ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Сезоната во Лигата на шампиони влегува во полн ек и веќе се профилираат првите фаворити кои можат да триумфираат во ова натпреварување. Светските обложувалници ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со почетокот на следната 2019-та, се навршуваат 50 години од сезоната во која Баерн Минхен за првпат го кренал пехарот во германската Бундеслига. Пред половина ...
  сите 71 | | | веќе видена