Реал

  во

  Кралот Фелипе Четврти ова попладне му ја додели националната спортска награда на Кејлор Навас за достигнувањата кои ги оствари костариканскиот чувар на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Португалскиот трофеен тренер Жозе Мурињо на 18 декември „се разведе“ од Манчестер Јунајтед, а отпремнината од 15 милиони евра ја доби деновиве. Сепак тој ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Англиските медиуми ова утро информираа дека Манчестер Јунајтед и Жозе Мурињо повеќе немаат ништо заедничко откако клубот одлучил да стави крај на епизодата со ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Откако пред неколку денови сопругата и агент на Мауро Икарди, Ванда Нара истакна дека се далеку од договор со Интер околу продолжување на соработката, денес ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Искусниот Кеплер Лима Пепе во текот на денешниот ден и официјално беше претставен како ново засилување за Порто, зделка која во превод значи враќање за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во земја на заробени медиуми и тезгаџиски академци, единствениот начин на следење на настаните е примената на ретровизорно читање на вестите. Според принципот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед му плати обесштетување на Жозе Мурињо за раскинатиот договор, сега Португалецот може да си бара нов ангажман. Англија Манчестер јунајтед ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Кејлор Навас на денешната церемонија на која доби спортска награда од кралот Фелипе Четврти зборуваше и за својата ситуација во Реал Мадрид. После подолго ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед му плати обесштетување на Жозе Мурињо за раскинатиот договор, сега Португалецот може да си бара нов ангажман.Манчестер јунајтед уплати 15 ...
  сите 61 | | | веќе видена