Реал

  во

  Антонио Конте конечно ги прокоментира гласините кои го поврзуваа со тренерското столче на „Сантијаго Бернабеу“ и одговори на прозивката од Серхио Рамос Шпанија ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во Реал Мадрид се одлучија да не прават избрзани потези и го именуваа Сантијаго Солари како постојан тренер до крајот на сезоната, јавува влијателната „Марка“, ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Европската фудбалска федерација размислува да го смени распоредот во евро-куповите, објави „АС“. Средбите од Лигата на шампионите кои сега се играат во вторник ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Шпанците многу јасни. Скоро една деценија траеше трката помеѓу Лео Меси и Кристиано Роналдо околу тоа кој е најдобар фудбалер на Пиринеите. Јасно, тие ја водеа ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Хрватскиот селектор Златко Далиќ не е задоволен од однесувањето на Реал Мадрид околу Лука Модриќ, велејќи дека од најдобриот фудбалер на светот сакаат да на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Поранешниот менаџер на Челзи, Антонио Конте беше прва мета на Флорентино Перез кога се знаеше дека Јулиен Лопетеги ќе добие отказ, сепак Италијанецот не седна ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Откако Хулен Лопетеги од коло во коло редеше се повеќе негативни рекорди во клупската историја, привремениот тренер на клубот, Сантијаго Солари веќе постави ...
  сите 75 | | | веќе видена