Реал

  во

  Англискиот Челси ќе биде еден од тимовите кои најмногу ќе купуваат во јануарскиот преоден рок. Причината за тоа е јасна од поодамна, а прва трансфер мета ќе ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Првиот човек на калчолигашот испрати јасна порака до сите заинтересирани европски гиганти за услугите на српскиот интернационалец кој е доста актуелен на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во Милано се појави графит со Роналдо во виножитни шорцеви. Напаѓачот на Јувентус е прикажан во боречки шорцеви со боите на ЛГБТ заедницата. Претходно, во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Холандскиот репрезентативец Френки де Јонг е едно од потенцијалните засилувања на Барселона, а големи пари за него нуди и Манчестер сити, но играчот од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Икер Касилјас беше еден од миротворците кои се обидуваа да ја смират тензијата на најжестоките „Ел Класико“ дуели кои добија значење на фудбалска војна во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Многу фудбалери до првата плата немале многу пари на располагање, па интересно е тоа што тие го купиле кога прв пат заработиле поголема сума.Легендата на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Францускиот таблоид „Лекип“ го скрати списокот на конкуренти за Златната топка 2018. За прв пат по една деценија, Лионел Меси и Кристијано Роналдо не се меѓу ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Српскиот фудбалер Сергеј Милинковиќ-Савиќ конечно ќе го напушти Лацио, но останува во Серија А. Тој од следната сезона ќе настапува за ривалскиот тим на Интер ...
  сите 34 | | | веќе видена