Реал

  во

  Веднаш по натпреварот помеѓу Хрватска и Шпанија, еден новинар на телевизијата „Ла Секста“ му пријде на Лука Модриќ и го замоли за момент да дојде кај него. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Хорхе Валдано како вистинска легенда на Реал Мадрид постојано ги коментира случувања во „кралскиот клуб“, а искусниот Аргентинец навистина има право за такво ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Скаути на Реал Мадрид ќе присуствуваат на натпреварот помеѓу Шпанија и БиХ утре во Лас Палмас, барем така тврди шпански „АС“. Реномираниот шпански медиум ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Радамел Фалкао по се изгледа е првиот играч кој ќе го напушти бродот што тоне и ќе си замине од Монако уште во јануарскиот преоден рок. Колумбиецот се вклопи ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Челси, Еден Азар истакна дека не верува дека Лука Модриќ ја заслужува Златната топка која ќе биде доделена во месец декември. Модриќ неодамна ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Веднаш по натпреварот помеѓу Хрватска и Шпанија, еден новинар на телевизијата „Ла Секста“ му пријде на Лука Модриќ и го замоли за момент да дојде кај него. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Со вечерашните четири средби во Евролигата беше комплетирано седмото коло во најелитното кошаркарско натпреварување на стариот континет. Најинтересно беше во ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Еден Азар одлучи да остане во Челси наспроти сите шпекулации кои го поврзуваа со сензационален трансфер во Реал Мадрид, а тоа ги израдува сите навивачите на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бразилецот Нејмар е еден од играчите кој остави трага со своите настапи во периодот од 2013 до 2017 година по што за рекордна сума на пари се пресели во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Легендата на Црвена Звезда, Рефик Шабанаџовиќ во интервју за српски „Телеграф“ се потсети на златните времиња на српскиот клуб, но и Роберт Просинечки. За ...
  сите 8 | | | веќе видена