Реал

  во

  Селекторот на шпанската репрезнтација, Луис Енрике го врати во екипата 29-годишниот лев бек Жорди Алба кој против Хрватска на 15. ноември за прв пат ќе игра по ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Реал Мадрид и Јувентус, кажано со речникот што се користи во НБА лигата, во јануари подготвуваат ‘трејд’ на фудбалери. Италијанските медиуми шпекулираат дека ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Торино, 8. ноември 2018 (ИНПРЕС) –Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари го прифати предизвикот и одговорноста да седне на клупата на Реал Мадрид, односно на оваа функција да го наследи Хулен Лопетеги. Иако беше ...
  сите 83 | | | веќе видена

  На доаѓањето на Сантијаго Солари најмногу веројатно му се радува Карим Бензема кој игра како препороден под водство на младиот тренер. Бензема истакна дека ...
  сите 7 | | | веќе видена